Arka Sokaklar dizisi, 18 yıldır kesintisiz devam eden ve Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biridir. Dizide, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünde görev yapan polislerin hayatları anlatılmaktadır.

Dizinin 628. bölümünde katılan Alper karakteri, kısa sürede izleyicinin beğenisini kazandı. Alper, bakanlığın oğlu olan genç bir polistir. Cesur, zeki ve kararlı bir karakterdir. Hırslı ve başarılı olmayı arzular.

Alper Karakteri

Alper, bakanlığın oğludur. Bu nedenle, çocukluğundan beri polis olmak istemiştir. Üniversiteyi bitirdikten sonra Polis Akademisi'ne girmiştir. Akademiyi birincilikle bitirmiştir.

Alper, ilk görev yeri olarak Arka Sokaklar ekibini seçmiştir. Ekip arkadaşlarıyla kısa sürede iyi bir uyum yakalamıştır. Alper, kısa sürede kendini kanıtlayarak ekibin bir parçası olmuştur. Cesur ve zeki bir polistir. Hırslıdır ve başarılı olmayı arzular. Ekip arkadaşlarına karşı saygılıdır. Her zaman görevini en iyi şekilde yapmaya çalışır.

Ali Haydar Çataltepe Kimdir?

Alper karakterine hayat veren oyuncumuz Ali Haydar Çataltepe, 1983 yılında Ordu'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur.

Oyunculuk kariyerine 2005 yılında "Sırlar Dünyası" dizisiyle başlamıştır. Ardından "Çocuklar Duymasın", "Şubat Soğuğu", "Yağmurdan Sonra", "Beşinci Boyut", "İffet", "Galip Derviş" ve "Küçük Ağa" gibi dizilerde rol almıştır.

Ali Haydar Çataltepe, Arka Sokaklar dizisine katılmasıyla birlikte kariyerinde önemli bir sıçrama yapmıştır. Dizinin hayranları, Alper karakterini çok sevmiştir.

Hudutsuz sevda dizi kadrosunda kimler var? Hudutsuz sevda hangi kanalda yayınlanıyor? Hudutsuz sevda dizi kadrosunda kimler var? Hudutsuz sevda hangi kanalda yayınlanıyor?