Tören, kırsal mahallelerde sıcak asfalt ve beton yol çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Beş yıl boyunca kesintisiz sürdürdüğümüz hizmet seferberliği ile mahallemizi sıcak asfalt ve beton yol başta olmak üzere beklenen, özlenen birçok hizmet ile buluşturduk. Daha büyük hizmetler için azimle, kararlılıkla yolumuza birlikte devam ediyoruz” dedi.

Tören, Hürriyet Mahallesi’nde yaklaşık 2,5 kilometre sıcak asfalt ve 1,5 kilometre beton yol tamamlanarak hizmete sunulduğunu, mahallenin orta havzada bulunan tüm mahallelere ve civar mahalleleri de Kabadüz ve Çambaşı dahil birçok bölgeye bağlayan Akbulut Sokak’ta yapılan sıcak asfalt çalışmasıyla ulaşımın kolaylaştırıldığını söyledi.

Altınordu 2

Tören, ayrıca Hürriyet Mahallesi’nde Cumhuriyet, Gerce, Bahariye, Ortaköy, Pelitli, Aydınlık, Erenli ve Alisayvan mahallelerinin ortak kullandığı 9 mahalleye hizmet veren yaklaşık 1,5 kilometrelik alternatif güzergâhı da beton yol ile buluşturduklarını, mahallede mevcut yol ağının iyileştirilmesi için yapılan 200 kilometre Reglaj ve Malzemeli Reglaj çalışmasında 10 bin Ton malzeme serimi gerçekleştirdiklerini, yağmur sularından yolları korunması için 1 km koruge boru ve istinat duvarı çalışması yaptıklarını, 2 kilometreden fazla yeni yol açma çalışmasıyla yılların özlemlerine de son verdiklerini ifade etti. HABER MERKEZİ

Editör: Atakan Öztürk