Bu hafta çok ağır bir hafta oldu. Görülmemiş düzeyde ABD dolar arttırıldı. Desteklendi. Türk milleti tam manasıyla iflasa sürüklendi. Rakamlar bizi maalesef doğrulamaktadır. Bir ABD doları 9 TL değildir. 9 var ama izaha muhtaçtır. TL ile 9.000.000 Atatürk TL sidir. Ama bu TL Atatürk TL si değildir. Sayın RTE TL sidir. RTE TL si 1.000.000 Atatürk TL sine verilen addır. Atatürk gününde 80 kuruşa yaptığımız bir işi bu gün tam tamına 9.000.000 TL ile yapıyoruz. 14 Mayıs 1950 günü iktidara getirilen dahili ve harici bedhahlar koalisyonudur.. Bunlar bir birlerini sever sayarlar Birinin bir dediğini öbürü iki etmez. Edemez. Çünkü, onlar Şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleri ile birleştirmişlerdir. Tevhit etmişlerdir. Nöbetlerini bir birinden devralırlar ve kaldıkları yerden devam ederler. Bütün bütçeler ve eğitim sistemi ABD doları başta olmak üzere tüm yabancı paraların zirveye çıkarılması için planlanmakta ve icra edilmektedir. ABD doları Atatürk TL si 9 TL değildir. 9.000.000 TYL dir. Bir ABD Doları 9 Tayyip Erdoğan TL sidir. Atatürk gününde 80 kuruş olan bir TL den bahsediyoruz. Atatürk günündeki TL den bahsediyorsak bu gün ABD doları tam tamına 9.000.000 TL yi geçmiştir. Atatürk'ümüz ile Sayın Cumhurbaşkanımız arasında tam 9.000.000 Misli fark vardır. ( Hakkını yemeyelim 9. Milyonun hapsi sayın Cumhurbaşkanımızın döneminde değildir. O bir ABD dolarını 1.320.000 iken devralmıştır. Israrla DENK bütçe sözünü ağzına almayanlara yani gaflet dalalet ve hatta h.... içindekilere düşünmeleri için sunulur.

Atatürk Yolundan Gitmeyenlere "Dahili ve harici bedhahlar ad verilir

Bu konuda Sayın Sefa Yürükel bir yazı paylaşmış ve demiştir ki:

Ama ABD’nin hiç istemediği bir amaç olan TC’nin toprak bütünlüğü ise hala ayakta durmaktadır.

Fakat ABD istediği doğrultusunda rejim ve sistem değiştirilmiştir.

Ekonomi batırılmıştır ve iflas ettirilmiştir.

Milli Banka sistemi çöktürülmüştür tespitleri maalesef doğrudur yerindedir.

Bu yerindelikler bize yola çıkmayı emreder. İlk yola çıkacağımız durak yani ilk hedefimiz DENK bütçe durağıdır. Denk bütçe mücadelemizin önemli bir bölümünün içine aldığımız kitabımızın adı. Zamsız Türkiye Yolunda dır. (* ) Yazma çizme ve konuşma yöntemleri elbet teki değerlidirler. Ancak eylemler daha gerekli ve değerlidir. Bu nedenle kitabımıza tarihe not düşmek üzere Danıştay'a açtığımız dava dilekçelerimizi ve Danıştay Makamına sunduğumuz dilekçelerimizi da ekledim. Tarihe not düştüm. Türk milleti açık bütçe gafletinden çıkacaktır. Çünkü o öyle bir millettir ki tarihte hep öncü olarak yol göstermiştir. Açık bütçe girdabından da çıkarak açık bütçe cehenneminde yanıp tutuşan diğer Dünya uluslarına da örnek olacaktır.

(* ) Op. Dr. Aytekin Ertuğrul. Zamsız Türkiye Yolunda. TOGAN yayınları 2021 İstanbul

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.