Azra Kohen, Gazze'deki İsrail saldırıları hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Filistinli aileler hakkında yaptığı yorumlar, sosyal medyada büyük tepki çekti.

Bu tepkiler sonrası Kohen'in kitaplarının yayımlandığı Everest Yayınları, yazarla yollarını ayırdığını duyurdu. Yayıncı, insanlık suçunu meşrulaştıran hiç kimsenin yanlarında yer almayacağını belirtti.

Kohen, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Filistinli annelere değil, çocukları istismar edenlere tepki gösterdiğini ifade etti.

Azra Kohen Kimdir?

1979 yılında İzmir'de doğan Azra Kohen, gerçek adıyla Özge Azra Sarızeybek, "Fi", "Çi" ve "Pi" kitaplarıyla tanınır. Eğitimine İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nde başladı ve ardından Kanada'da Ottawa Üniversitesi'nde Üçüncü Dünya Ülkelerine Yardım Ekonomisi okudu. İngiltere'de Writtle Üniversitesi'nde Onarıcı Tarım ve Liverpool Üniversitesi'nde Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programlarını tamamladı.

Eserleri

Azra Kohen, "Fi", "Çi", "Pi" üçlemesi ile büyük bir çıkış yakalamış, ardından "Aeden" ve "Gör Beni" kitaplarını yayımlamıştır.

Kişisel Hayatı

2001 yılında Sadok Kohen ile evlenen yazar, bir çocuk annesidir.

Editör: Samet Varol