Yıldız Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası Bosna Hersek'in Başkenti Saraybosna'da düzenlendi. Milli takım kafilesinde yer alan Ordulu Milli Boksör Azra Ocak ise madalya aldı. Turnuvanın ilk günlerinde rakiplerini geçen ve 28 Haziran'da Rus rakibi ile yarı final maçına çıkan Ordulu milli boksör Azra Ocak burada kaybetme üzüntüsü yaşadı ancak üçüncülük maçında madalyayı bırakmadı ve Yıldız Kadınlar kategorisinde madalya aldı.

Bosna Hersek'in Başkenti Saraybosna'da düzenlenen Yıldız Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda 54 kilogramda yarışan Ordulu milli boksör Azra Ocak, Yıldızlar Avrupa Şampiyonasını bronz madalya aldı ve hem antrenörlerini hem de ailesini sevince boğdu. 30 Haziran'da sona eren Yıldız Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası'nda Azra Ocak madalya töreninde üçüncü sırada yer aldı.

Azra Ocak geçen sene de Haziran ayı içerisinde madalya almıştı. Türkiye Boks Federasyonu ve Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında yer alan ve Erzurum'da düzenlenen Gençler B Boks Okul Sporları Türkiye Birinciliği'nde 52 kg'da bronz madalya almıştı.
 

Editör: Samet Karadağ