2024 Paris Paralimpik Olimpiyatları hazırlıkları kapsamında B1 Futbol Mili Takım Kampı Ordu’da 10-17 Mart tarihleri arasında kampa gireceğini açıklamıştı. İlk antrenman 10 Mart Pazar günü yapılırken, Türkiye B1 Futbol Mili Takımı Ordu’da ilk antrenmanında yalnız bırakmayan isimler olmuştu. Bir hafta boyunca Ordu'da antrenmanlarını sürdüren B1 Futbol Mili Takımı bu süreçte 17 Mart'ta son antrenmanını yaptı ve Ordu kampını noktaladı.

B1 Futbol Mili Takım

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç yaptığı açıklamada ''İlimizde kamp yaparak #2024 #Paris Paralimpik Oyunlarına hazırlanan B1 Görme Engelliler Futbol Milli Takımımız yaptıkları çift kale maç ile kampları sona erdi. Azimleri, gayretleri, mücadele ruhları ile rol model Milli Takımımıza Paralimpik Oyunlarında başarılar dileriz'' ifadelerini kullandı.

26 Temmuz–11 Ağustos tarihleri arasında Paris’te gerçekleştirilecek olan 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nda mücadele edecek olan Türkiye B1 Futbol Mili Takımı, Ordu'da yaptığı kamptan oldukça mutlu olduklarını dile getirdi.

Editör: Samet Karadağ