Motokurye Cemil Bilgili’nin meslektaşları Altınordu Ceren Özdemir Meydanı’nda stant kurarak protez bacak için yardım kampanyası başladı.

Olay nasıl olmuştu?

Ordu’nun Altınordu ilçesinde sahil yolunda motokurye Cemil Bilgili’ye alkollü sürücü çarptı. Kaza sonrası motokurye bacağını kaybetmişti.

Motokurye 1

Kazada bacağını kaybetti

Bacağı kesilen motokurye Cemil Bilgili, Şubat ayında yaptığı açıklamada, “Kavşakta ışıklarda beklerken, yeşil ışığın yanması ile birlikte hareket ettim. Arkamdan çok hızlı bir arabanın geldiğini gördüm. Kendimi sağ şeride atmaya çalıştım ama sağ taraftan bana çarptı. Çarpmanın etkisi ile sürüklendim. Sürücü kaçtı. Durmadı. Kaza nedeni ile bacağım kesildi. Trafikte çok sorun yaşıyoruz. Mesleğimi severek yapıyordum fakat trafik sorunu yüzünden bırakmayı düşünüyordum. Kaza sonrası benim bırakmayı düşündüğüm kuryelik beni bıraktı.” Demişti.

Yardım kampanyası başladı

Motokurye Cemil Bilgili’nin meslektaşları Ceren Özdemir Meydanı’nda stant kurarak arkadaşlarının protez bacağı kavuşması için yardım kampanyası başladı.

Kampanyada hedef protez bacak için gerekli olan 1. 600 bin TL’nin toplanarak Cemil Bilgili’ye protez bacağına kavuşturmak. Soner ÖZDEMİR

Motokurye 2