2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de sezon başında şampiyonluk hedefi belirleyen ve bu süreçte kadrosuna transfer ettiği isimlerle dikkat çeken Galataspor, eldivenleri tecrübeli file bekçisi Bahadır Pazarözyurt'a teslim etmişti. 1992 doğumlu olan Bahadır Pazarözyurt bu sezon Galataspor forması ile sezona hızlı bir başlangıç yaparken ligin başında kalesini uzun süre gole kapatmış ve ilk golü sezonun ilk yarısının son maçında yemişti. Lig maçları boyunca sadece 4 gol yiyen Bahadır Pazarözyurt, Play-Off maçlarında da 8 gol yedi ve 24 maçlık süreçte çok önemli bir performans ortaya koyarak takımına şampiyonluğu getiren isim oldu.

galatasporrrr

Orduspor 1967 A.Ş.'de futbola başladıktan sonra Turhalspor, Ulubey Belediyespor, Mesudiyespor ve Doğaspor formaları giyen tecrübeli kaleci Bahadır Pazarözyurt, geçen sezon Gülyalı Turnasuyuspor forması giyerek Play-Off oynarken yeni sezonda Galataspor'a transfer olmuştu. Galataspor forması ile sezon başından bu yana kaleyi koruyan 32 yaşındaki file bekçisi, kariyerinde Bölgesel Amatör Lig'de ise 4 kez forma giymişti.

galataspor-11

Ordu 1.Amatör Lig'de en az gol yiyen kaleci olan Bahadır Pazarözyurt olurken, Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanan Kumruspor final maçında da gösterdiği performans ve kurtarışlarıyla dikkat çekmişti.

Editör: Samet Karadağ