Bahattin Demirbilek, dünya çapında dikkat çeken bir isimdir. Servetiyle ilgili merak edilen sorular, sık sık gündeme gelir. Peki, Bahattin Demirbilek serveti ne kadar? Bahattin Demirbilek dünyanın kaçıncı zengini? İşte detaylar...

Bahattin Demirbilek serveti ne kadar?

Bahattin Demirbilek'in serveti 10 milyar dolardan fazla olduğu tahmin edilmektedir. Ancak resmi olarak bir bilgi bulunmamaktadır.

Bahattin Demirbilek, 1971 yılında doğdu. Ankara'da büyüdü ve 15 yaşında çalışma hayatına başladı. 1993 yılında, 22 yaşında, Rusya'ya gitti ve burada profesyonel kariyerine devam etti. 33 yaşına geldiğinde, 2005 yılında ESTA Construction adlı inşaat şirketini kurdu. ESTA Construction, kısa sürede büyük projelere imza atarak Rusya'nın en büyük inşaat firmalarından biri haline geldi. Şirket, Mercedes-Benz Daimler’in ülkedeki en büyük yatırımı ve ilk otomobil fabrikası ile Saratov’daki Yuri Gagarin Havalimanı gibi önemli projeleri üstlendi.

Bahattin Demirbilek, Galatasaray'a olan tutkusuyla da bilinir ve bu sevgi nedeniyle oğluna "Aslan" adını verdi. Aynı zamanda Galatasaray kongre üyesidir ve takımını "hayatının anlamı ve çocukluk aşkı" olarak tanımlar.

Bahattin Demirbilek dünyanın kaçıncı zengini?

Bahattin Demirbilek’in kurduğu ESTA Construction, 2022 yılında ENR tarafından açıklanan dünyanın en büyük inşaat şirketleri listesinde 93. sırada yer aldı. Demirbilek, bu başarısıyla 2022 yılında dünyanın en büyük şirketleri arasında ilk 100'e girmeyi başardı.

Editör: Kerim Gültaş