Bursa, Antalya ve Muğla'dan art arda yangın haberleri geldi. Antalya'nın Lara Bölgesi turistlik alanda çıkan yangına 2 helikopter, çok sayıda arazöz, su ikmal aracı, dozer, itfaiye ve orman ekipleriyle müdahalede bulunuldu. Yangın bölgesinde birçok kişi de yangının yayılmasına engel olmak için ekiplere destek verdi. Bazı kişiler hortum ve su bidonları ile yangına müdahale etmeye çalışırken olay yerine yakın olan Ordulu savunma oyuncusu Yunus Emre Can da gönüllüler ekibine katıldı.

Sezonu Gülyalı Turnasuyuspor formasıyla Ordu 1.Amatör Lig'de top koşturarak tamamlayan ve sezonun bitmesiyle birlikte düğün yapan Yunus Emre Can, balayı için Antalya'yı tercih etmişti. Tam konakladıkları otelin yanında çıkan yangının başından sonuna kadar olayın adeta içerisinde olan Yunus Emre Can, hemen oteldekilerle birlikte yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Balayı için gittiği Antalya'da bir anda yangın söndürme ekibi içerisinde yer alan Yunus Emre Can, itfaiye ekiplerine sabahtan akşama kadar yardım ederek adeta balayını yarıda bıraktı.

Yunus Emre Can'ın paylaştığı videolar olayın vehametini ortaya koyarken plaja yakın ormanlık alanda çıkan yangının sebebi öğrenilemedi.

Editör: Samet Karadağ