Bank of America, Türkiye ŞişeCam (SISE) hisselerinde önemli bir satış işlemi gerçekleştirdi. Bu satış, BİST100 endeksinin yılın ikinci işlem gününde %2,78 düşüş yaşamasına katkıda bulundu. Şişecam hisseleri, endekse göre daha fazla bir düşüş göstererek %3,51 oranında değer kaybetti. Bu düşüşte Bank of America'nın satışları etkili oldu.

Bank of America'nın Şişecam Hisselerindeki Hareketi

Bank of America, geçtiğimiz gün Şişecam hisselerinde toplam 10.795.406 lot işlem gerçekleştirdi. Bu işlemlerin 3.934.226 lotu alım, 6.861.180 lotu ise satış yönündeydi. Banka, günü Şişecam hissesinde net olarak -2.926.954 lot satış yaparak geride bıraktı. Bu satışların net TL karşılığı yaklaşık -132.848.352 TL olarak gerçekleşti.

bank-of-amerika-hisse

Piyasa Etkisi ve Yatırımcı Tepkileri

Bank of America'nın bu satışları, Şişecam hisselerinde ve genel olarak BİST100 endeksinde önemli bir etki yarattı. Şişecam hisselerindeki bu hareket, diğer yatırımcılar ve piyasa analistleri tarafından yakından takip ediliyor. İş Yatırım ve Ak Yatırım gibi diğer aracı kurumların alım tarafında yer alması, piyasadaki dinamikleri ve yatırımcı stratejilerini de gözler önüne seriyor.

Bu gelişmeler, Bank of America'nın Türkiye piyasasındaki etkinliğini ve Şişecam hisselerinin piyasadaki konumunu daha da önemli kılıyor. Önümüzdeki günlerde Bank of America ve diğer aracı kurumların nasıl bir strateji izleyeceği, piyasa gözlemcileri ve yatırımcılar için merak konusu olmaya devam edecek.

Editör: Samet Varol