2024 Avrupa Futbol Şampiyonası F Grubu'nda nefesleri kesen maçta Türkiye ile Gürcistan karşı karşıya gelirken bu süreçte Türkiye son dakikalarda bulduğu golle rakibini 2-1 yendi. Türkiye'de bu karşılaşmada sağ açıkta oynayan ve oynadığı futbolla alkış alarak maç sonunda da maçın en iyi oyuncusu ödülünü alan Barış Alper Yılmaz, maç sonunda basın toplantısında yer aldı. Montella ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Barış Alper Yılmaz'ın açıklamaları, Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesine de yansıdı.

Türkiye-34

Çekya maçının oyuncusu seçilen Barış Alper Yılmaz, galibiyetten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, "Maçın oyuncusu seçildiğim için mutluyum ama daha önemlisi bugün aldığımız galibiyetti. Benim için oynadığım pozisyon fark etmiyor, hocam bana nerede şans verirse takıma katkı sağlamak istiyorum." dedi. Barış Alper Yılmaz, hücum katkısı ile adeta Çekya savunmasına maç boyunca zor anlar yaşatan isim olmuştu.

Barış Alper Yılmaz, son 16 turunda eşleştikleri Avusturya'ya hazırlık maçında 6-1 kaybettiklerinin hatırlatılması üzerine, "İntikam peşinde değiliz, adım adım ilerliyoruz. Kamptan önce konuştuğumuz hedefimiz gruptan çıkmaktı, sözümüzü tuttuk, şimdi yeni hedeflerimiz var. Avusturya maçı gerçekten zor olacak. Çok iyi bir jenerasyona sahibiz, gerçekten çok yetenekli oyuncularımız var. Avusturya ile iyi ve zorlu bir maç oynayacağımızı düşünüyorum." şeklinde konuştu.
 

Editör: Samet Karadağ