Frankfurt Başkonsolosluğu ve Eğitim Ataşeliği’nin gerçekleştirdiği “7 Bölge 7 Mutfak “ etkinliklerinin “Karadeniz Zirvesi”ne katılan, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Adil Levent Karlıbel  katılımcıları Ordu’ya davet etti.

Bir dizi ziyaretler kapsamında Almanya’ya giden OTSO Başkanı Adil Levent Karlıbel ve Ordu İl Kültür Turizm Müdürü Uğur Toparlak Frankfurt Başkonsolosluğu ve Eğitim Ataşeliği’nin gerçekleştirdiği “7 Bölge 7 Mutfak” etkinliklerinin “Karadeniz Zirvesi”ne katıldı.

Programda konuşan Başkan Karlıbel; “Kalkınmada yeni trend küçük ölçekler yerine havza anlayışı ile birlikte büyümek. Bu bağlamda bugün yaptığımız bu etkinlik çok anlamlı. Doğası, tarihi ve yaşam biçimi benzer Karadeniz’i bir bütün olarak değerlendirerek ve pazarlayarak büyümek gerektiğine inanıyorum. Ama yine de önce bir Ordu reklamı ile giriş yapmak istiyorum. Şu anda ekranlarda dönen resimler Ordumuzun cennet lokasyonlarından sadece birkaçı. O yüzden diyoruz ki Ordu gelinecek ya da geçilecek şehir değil yaşanacak şehirdir. Havaalanı ile Akdeniz - Karadeniz otoyolu ile ulaşımı kolay şehirdir Ordu. Türk Cumhuriyetlerine ve Rusya’ya kısa bir deniz yolculuğu kadar yakınız. Dünyada Sabah denize girdiğiniz koylardan sadece bir saat sonra yaylalara ve doğa sporlarına ulaşacağınız çok az kent vardır.  60 yıldır perdelerini kapatmayan tiyatrosuyla, şık ve özgün mekanlarıyla, güvenli sokaklarıyla size ev sahipliği yapmaya hazırız.” dedi. Haber merkezi

Ordu Yolsuzluktan Turizmden pay Alamıyor Ordu Yolsuzluktan Turizmden pay Alamıyor

Editör: Soner Özdemir