Köklü bir geleneğe sahip olan 17. Vezirköprü Kunduz Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne Antalya ev sahipliği yaptı. Yakın zamanda Manisa’da yapılan Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin ardından Antalya'ya giden güreşçiler yoğun mesai harcadı. Manisa'da 1.Tur'da elenen Ordulu Recep Kara, Antalya'da ise adını son 8'e yazdırmayı başarmıştı.

Recep Kara-1

Manisa'da İsmail Balaban'a, Antalya'da Özkan Yılmaz'a Elendi

Antalya 17. Vezirköprü Kunduz Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde son sekize kalan isimler arasında İsmail Koç, Serhat Gökmen’le, Hüseyin Gümüşalan, Bekir Eryücel ile Mustafa Taş, Ertuğrul Dağdeviren ile Özkan Yılmaz ise Recep Kara ile eşleşti ve bu eşleşmeden Ordu Recep Kara mağlubiyetle ayrıldı. 2004, 2007, 2008, 2016 yılları Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, Antalya öncesinde ise Manisa'da 1.Tur'da İsmail Balaban'a elendi ve turnuvaya erken veda etmişti.

Başpehlivan Recep Kara Yuntdağı Yağlı Güreşleri'ne Erken Veda Etti Başpehlivan Recep Kara Yuntdağı Yağlı Güreşleri'ne Erken Veda Etti

Recep Kara'nın Çeyrek Final'de yenildiği isim olan Özkan Yılmaz ise Yarı Finalde Bekir Eryücel'i finalde ise Mustafa Taş'ı yenerek Başpehlivan oldu.