Türk Futbolu'na geçen sezon Bölgesel Amatör Lig'de Bursa ekibi Nilüfer Belediye Futbol Kulübü'nde teknik direktör olarak dönen ve takımı 3.Lige çıkaran Pablo Martin Batalla, efsane olduğı Bursaspor'a geri döndü. Bursaspor cephesinde birkaç haftadır süren anlaşma sonuçlandı ve Arjantinli Bursaspor efsanesi Pablo Martin Batalla, 3.Lig ekibi Bursaspor'un yeni teknik direktörü oldu.

Arjantinli eski futbolcu Pablo Martin Batalla, Türkiye kariyerinde sadece Bursaspor forması giyerken Süper Lig'de 216 ve Türkiye Kupası'da 20 maç çıkmıştı. Batalla, 2019 yılında son olarak General Roca forması giydikten sonra futbolu bırakmıştı. Batalla, Türkiye'deki kariyerinde sadece Bursaspor forması giyerken teknik direktör olarak ise Nilüfer Belediye Futbol Kulübü'nden sonra Bursaspor'da görev yapacak.

Bursaspor'dan yapılan açıklamada ''Kulübümüzün efsanesi Pablo Martin Batalla ile teknik direktörlük görevi için anlaşmış bulunuyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyor, tekrar aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.'' ifadeleri yer aldı.

Editör: Samet Karadağ