2-4 Nisan tarihleri arasında Sinop Gazi Çelebi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Okul Sporları Floor Curling Küçükler Turnuvası'nda Küçük Kızlar ve Küçük Erkeklerde takım halinde altın madalya alan Bayadı Orta Okulu Floor Curling Takımı Türkiye üçüncüsü oldu. Sinop Gazi Çelebi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Okul Sporları Floor Curling Küçükler Turnuvası'na iki farklı takımda altın madalya alan Ordu Bayadı Ortaokulu hedef büyüttü ve Sivas'ta  Küçük Kızlar Floor Curling Takımı ile Türkiye üçüncüsü oldu.

Okul Sporları Küçükler Floor Curling Türkiye Şampiyonası müsabakaları 31 il, 48 takımdan 130 sporcunun katılımıyla Sivas Taha Akgül Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Ordu'yu Sivas'ta temsil eden Bayadı Orta Okulu Floor Curling Takımı büyük bir başarı elde etti. Ordu ekibi Bayadı Orta Okulu Floor Curling Takımı büyük başarılar elde ederek 31 il, 48 takımdan 130 sporcunun arasında Türkiye üçüncüsü oldu.

Bayadı Orta Okulu'ndan Floor Curling Takımı'nın Türkiye üçüncüsü olmasıyla ilgili olarak ''Okulumuzun küçük kızlar floor curling takımının Türkiye 3.sü olmasıyla büyük bir gurur yaşıyoruz. Sporcularımız Leyla Akkıran, Aybüke Coşkun ve Asya Şenol bu muhteşem başarıyı elde etmek için çok çalıştılar ve büyük bir özveri gösterdiler. Takımımızı çalıştıran Beden Eğitimi Öğretmeni Davut Serindik'e ve müsabakalardaki destekleri ile Türkçe öğretmeni Atilla Kuvancı'ya da bu başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu başarı, sadece sporcularımızın değil, tüm okulumuzun ve Ordu'nun gurur kaynağıdır. Küçük yaşta başladıkları curling sporunda bu kadar büyük bir başarı elde eden sporcularımız, bizlere ilham kaynağı olmaktadırlar. Onların bu başarısı, bize her şeyin mümkün olduğunu ve sıkı çalışma ile her hedefe ulaşılabileceğini göstermektedir. Okul idaremiz ve müsabakalara gitmemize sponsor olan firmalara da bu süreçte bize verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu güzel haberi tüm öğrencilerimiz, velilerimiz ve Ordu halkı ile paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sporcularımızı ve onları çalıştıran öğretmenlerimizi bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.'' ifadeleri yer aldı.