8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Vali Kenan Çiftçi'nin eşi Habibe Çiftçi tarafından kutlama etkinliği düzenlendi.

TESK Hotel de düzenlenen ve toplumun her kesiminden davetli bayanların katıldığı "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kutlama etkinliğine ev sahipliği yapan Vali Çiftçi'nin eşi Habibe Çiftçi, programa katılan konukların Dünya Kadınlar günlerini kutladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen programda bir konuşma yapan Habibe Çiftçi, "Kendimden büyüklerimi ablam, küçüklerimi kardeşim gibi görerek hepinize hoş geldiniz diyor selam ve sevgi ile sizleri karşılıyorum" diye konuştu.

Toplumda kadın ve erkeğin birbirinin tamamlayıcısı olduğunu belirten Habibe Çiftçi, "Tıpkı bir elmanın iki yarısı gibi biri olmadan diğeri olmaz. Hz. Adem bütün insanların babası, Hz. Havva ise annesidir. Kadın günlük yaşamda erkeğin sahip olduğu her şeye sahip olmaktadır. Annedir, eştir, eğitmendir, saygı duyulacak mukaddes bir varlıktır. Şefkat ve merhamet sembolüdür. Cennet annelerin ayağı altındadır, cennet makamına sahiptir" dedi.

Kadınların toplum hayatında yerini aldığını ve daha üretken bir hale geldiğini ifade eden Habibe Çiftçi, "Aslında cinsiyet diye bir ayrım yoktur, olmamalıdır. Bayanlarımız artık, öğretmen, hukukçu diplomat, siyasetçi, mühendis, doktor, hemşire ve polis gibi daha nice meslekleri yapmaktadır. Üretken kadınlarımızın sayısı ise hızla artmaktadır. Atatürk ün de belirttiği gibi ‘üstün kadın üstün millet yaratır . Biz kadınlarımıza değer verirsek, toplumumuz gelişir, gelişmiş ülkeler seviyesinde oluruz" diye konuştu.

Habibe Çiftçi, konuşmasının son bölümünde kadınların bir taraftan başarı ile işinde koştururken, diğer taraftan da hayırda ve yardımda bulunmaları dileğinde bulundu ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nü bir kez daha kutladı.

Davetlilere, günün anısına hediye ve karanfil dağıtılan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama programında, Habibe Çiftçi, etkinliğe katılan bayanlarla yakından ilgilenerek, onlarla sohbet etti.

Programda, ORSEV Başkanı Sevinç Özel, günün anlam ve önemini belirten bir şiir okurken, etkinliğe katılan diğer bayanlar da söz alarak Habibe Çiftçi'ye güzel bir gün geçirmelerine vesile olduğu için teşekkür ettiler.Haber Merkezi