Bakan Yerlikaya, Polis Müzesi Şehit Demet Sezen Konferans Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, Ramazan Bayramı tatili süresince kaydedilen trafik verilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanlığınca bayram öncesi trafik kurallarıyla ilgili hatırlatmalar yapıldığını belirten Yerlikaya, trafikte denetim yoğunluğunun artmasıyla kazaların da azaldığını vurguladı.

Ali Yerlikayaaa

Bayram tatili süresince meydana gelen kazalardaki can kayıplarına ilişkin açıklamalarda bulunan Yerlikaya, "Bu Ramazan Bayramı tatili süresince yurt genelinde meydana gelen 6 bin 530 trafik kazasında 75 kişi hayatını kaybetti. Bir rakamını çok görüyoruz. Gönül ister ki bir can kaybı dahi yaşamayalım. Bu kazaların en önemli beş sebebi, aşırı hız yüzde 37, kavşak ve geçitlerde geçiş önceliğine uymamak yüzde 15, şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymamak yüzde 11, arkadan çarpma yüzde 9, dönüş kurallarına uymamak yaklaşık yüzde 8 ve diğer nedenler de yüzde 18,7. Ama her zaman olduğu gibi bizim en büyük sorunumuz trafik kazalarında her türlü araçla ilgili aşırı hız." diye konuştu.

AA

Bayram Tatilinin 8 Günlük Bilançosu: 66 Ölü Bayram Tatilinin 8 Günlük Bilançosu: 66 Ölü