Türkiye'de özellikle akşam saatlerinde vazgeçilmez bir tutku ile halı sahalara giden erkeklerin bu zevki Pazartesi gününden itibaren zamlı tarife ile fiyatlandırılacak. Covid-19 pandemi sürecinde bir kapanıp bir açılmasıyla birlikte gündem olan hattaü kabine toplantısı sonrası alınan yeni tedbirlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da "Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek" demesiyle halı sahalar bir süre Türkiye'nin gündemine otururken, 2024 yılının ikinci haftası ise halı sahalara zam geldi.

halı sahaa

21 Mart'ta İçişleri Bakanlığınca açıklanan genelge ile faaliyetlerine geçici süre ara verilen halı sahalar, yaklaşık 5 ay sonra spor tutkunlarına kapılarını açan halı sahalar özellikle gençlerin akşam ve gece saatlerinde eğlenmek ve spor yapmak amacıyla gittikleri faaliyet yer olarak bilinirken, halı saha ücretleri zamlandı. Halı sahalara yaklaşık yüzde 30 zam geldi.

Halı Sahalarda Standart Saha 980 TL Yerine 1400 TL Oldu

Ordu'da standart bir halı sahaya 14 kişi üzerinden 70'er TL ödeyen halısahaseverler, 8 Ocak Pazartesi gününden itibaren ise 1 saatlik 100'er lira edeyecek. Bir saatlik ücretin 980 TL olduğu halı sahalar gelen bu zamla birlikte ise 1400 TL olacak. Bazı halı saha işletmelerinde ise halı sahanın boyutuna ve çeşidine göre fiyatlar değişiklik gösteriyor.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ