Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. M. Hilmi Güler başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında İyi Parti Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ayşe Can Solukoğlu, Akkuş ile ilgili şikayetleri dile getirdi.
Meclis Üyesi Solukoğlu’na cevap veren Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise şov yapma diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi'nin mayıs ayı meclis toplantısının ikinci birleşimi bugün gerçekleşti. Toplantıda 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu'nun 13 maddesi oylandı. Oylama bittikten sonra İYİ Parti Akkuş Belediye Meclis Üyesi Ayşe Can Solakoğlu, Akkuş'ta yaşanan sorunlar hakkında söz aldı.

Solakoğlu, Akkuş'ta ciddi bir köpek sorunu olduğunu ve köpeklerin hayvanlara saldırdığını söyledi. Solakoğlu ayrıca, Akkuş'ta su sorunu olduğunu ve Seferli ve Kurtboğaz mahallerinde vatandaşların çamurlu su içmek zorunda kaldığını ve su parası ödediğini belirtti.

Solakoğlu, "İlçemizde ciddi bir şekilde köpek sorunu var. Köpekler hayvanlara saldırıyor kurtaramıyoruz. Bu konuyla ilgili ciddi sıkıntılıyız. Akkuş'ta su sorunu ile ilgili ciddi sorunlarımız var. Seferli, Kurtboğaz mahallerimizde suyu var ama vatandaş çamur içiyor ve su parası ödüyor. İnanıyoruz ki bu sorunları yine siz (Mehmet Hilmi Güler) çözeceksiniz Kurtboğaz mahallemizde su var çamurdan içilmiyor, arıtma yok. Biz artık şunu yapmak istemiyoruz yaptığınız bütün güzel işlere evet güzel, ama yapılmayana da bilmiyoruz, duymadık demek istemiyoruz. Biz gördüklerimizi hakkaniyet ölçüsünde dile getirmek istiyoruz çünkü bu sorunlarımızı sizin çözeceğinize inanıyoruz. Bizim 44 mahallemiz var Akkuş'ta, Çayıralan'da arıtmamız yok. Abone olduktan sonra suyu bir türlü kullanamyan vatandaşlarımız olduğu içn vatandaşlar saatleri sökmeye başladı. Yollar ile ilgili de büyük sıkıntılarımız devam ediyor. Herhangi bir çalışma yok seçim öncesi yapmış olduğunuz büyükşehirin bir dünya araçları var. Sizin harul-hurul çalışmalarınızı sahada göremiyoruz şu anda, şuan çalışmalar ne durumda." dedi.

Solakoğlu'nun konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, suyun çamurlu olduğuna dair Solakoğlu'ndan ispatlamasını istedi.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise, su sorununun sadece Akkuş'a özgü olmadığını ve Türkiye'nin 81 ilinde de benzer sorunların yaşandığını söyledi. Demirci ayrıca, Akkuş'un en büyük mahallesinin su sorununu çözdüklerini ve diğer mahallelerde de çözüm için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Demirci, Seferli yolunun yapıldığını ve Akkuş'ta seçim öncesi ve sonrası kullanılan makinelerin sayısında bir değişiklik olmadığını da ifade etti.

Solakoğlu, Demirci'nin konuşması üzerine söz almak istedi, ancak Meclis Başkanı Hilmi Güler tarafından söz hakkı verilmedi.