Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı Meclis toplantısında açıklamalarda bulundu. Her dönem kendisine zıt açıklamalar yapan özellikle 2019 yılında Orduspor 1967 A.Ş.'nin yükselişi döneminde ''Barcelona ile bile görüştük. Ne kadar akademik, ne kadar ciddi ve bilimsel çalışmalar yaptığımızı buradan anlayabilirsiniz.” derken bu açıklamasının karşılığının olmadığı ortaya çıkmıştı. Mehmet Hilmi Güler, şehirde tek takım olmasını gerektiğini savunurken 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor'un olduğu şehirde Orduspor 1967 A.Ş.'nin 3.Lige çıkmasında büyük maddi katkılar sağlamış ve geçen sezon da sağlamaya devam etmişti.

Orduspor 1967 A.Ş.'nin Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Sağra Fabrikası yanında Büyükşehir Belediyesi'ne ait tesisleri kullanmasına müsaade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Belediye'ye ait tüm tesisler ile ilgili olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı Meclis toplantısında açıklama yaptı. Güler ''Elimizdeki tesisleri ona göre kullanacaklar. Mevcut belediyenin tesislerini adil bir şekilde kullanacağız. Tek bir takım olursa tek takıma vereceğiz. Bunu da ifade edelim.'' dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler Mayıs ayında yapılan Belediye Meclisi toplantısında ise ''Birleşmelerini arzu ederiz. Üç takımın ikisi kendi liginde Play-Off’a çıkıyor. Bana kalsa Ordu’nun kendi ligini yaparım. Kaprisli yabancılarla uğraşmadan Ordu’nun çocuklarına sahip çıkarım. Bazen sportif olmayan şartlarda şampiyonluk değişiyor. Bahsettiğiniz takım belediyenin imkanları ile spor sahasını kullanıyor, mağdur olan takım ise gerçekten mağdur olarak devam ediyor. Biz eşitliği sağlamaya çalışıyoruz. Esas büyük imkanlar ve belediyenin imkanlarını kullanan takım şu andaki başarılı gözüken takımımız.'' demişti.

Editör: Samet Karadağ