Kulüp tarihinde ilk kez mücadele ettiği Ordu 1.Amatör Lig'de Play-Off potasında yer alarak Çeyrek Finale yükselen Yeşilordu Futbol Kulübü rüya gibi bir sezon geçiriyor. Yeşilordu Futbol Kulübü hem normal sezon hem de play-off grup etabında dördüncü olarak çeyrek finale yükselmiş ve bu süreçte Çeyrek Finalde Galataspor ile eşleşmişti. Ordu 1.Amatör Lig Play-Off Çeyrek Finalde Galataspor ile Pazar günü karşı karşıya gelecek olan Yeşilordu Futbol Kulübü'nde, teknik sorumlu Hacı Ahmet Taşpınar'dan maç öncesinde açıklamalar geldi.

Hacı Ahmet Taşpınar

2.Amatör Lig'de de takımla terfi alma başarısı gösteren Hacı Ahmet Taşpınar bu sezon koydukları hedefi gerçekleştirdiklerini söylerken ''Sezon başında hedeflediğimiz plan doğrultusunda önceliğimiz ilk dörde girmek ve Süper Amatör Ligi garantilemekti, bunu başardık. İkinci aşamada ise Play-Off maçlarında ilk dörde girme hedefimizi vardı, bunu da başardığımız için mutluyuz. Öncelikle bu süre zarfında bu başarıyı gösteren oyuncularımıza, yönetimimize, yardımcı hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Play-Off süreci var. Burada lider çıkabileceğimiz bir duruma dördüncü olarak gruptan çıktık. Bu bizim için hiç önemli değil, zaten planlamamızda bir ya da dördüncü olmak değil çeyrek finale kalmak vardı. Bunu başardığımız için mutluyuz. Bu sadece A takımdan ibaret değil, altyapısıyla da güçlendirilmesi gereken bir kurum. Biz bu noktada iki yılda önemli veriler sağladık, hem altyapı hem de A takımda önemli başarılar elde ediyoruz. Bundan dolayı da Ordu’ya katkı sağladığımız için mutluluk duyuyoruz.'' dedi.

Hacı Ahmet Taşpınar-1

Yeşilordu Futbol Kulübü teknik sorumlusu Hacı Ahmet Taşpınar, Galataspor maçında takımına güvendiğini söylerken ''Ülkemizdeki futbol iklimine baktığımız zaman bu iklimin çok sağlıklı olmadığını ancak oyuna saygının, hakeme, antrenöre, taraftara saygının çok daha önemli olduğunu, bu önem noktasındada bizler sadece futbolun içerisinde kalarak bu güzellikleri ortaya çıkarmayı yansıtmaya çalıştık. Verilerde bunlar var, neredeyse itiraz ya da buna benzer konularda kart görmemiş bir ekibiz ve bununla gurur duyuyoruz.  Önümüzdeki önemli bir çeyrek final etabı var. Galataspor ile oynayacağız ve onlar güçlü bir rakip. Güçlü bir yapılanma içerisindeler ve bu zamana kadar mağlup olmadılar. Bu başarısından olayı onları tebrik ediyorum. Pazar günü iyi bir maç olacak. Burada her takım kendi içerisinde güçlü bir ekip. Daha önce buranın psikolojik olarak ön planda olan bir süreç olduğunu söylemiştim ve nitekim bu süreci tamamlayıp çeyrek finale kaldık. Takımımla iyi çalışıyoruz, güçlü yönlerimizi sahaya yansıtıp bu maçı avatajlı bir şekilde oynamak istiyoruz. Tüm takımlara başarılar diliyorum. Ben oyuncularıma güveniyorum ve hedeflerimiz noktasında ilerleyeceğiz.'' ifadelerini kullandı.
 

Editör: Samet Karadağ