Ordu'da benzinin litresi 38,57 liradan satılıyor. Motorinde ise herhangi bir değişiklik olmadı. Motorinin litresi 38,71 liradan satılıyor.

İndirimin ardından benzinin litresi son bir ayda yüzde 6,1 oranında düştü. Motorin fiyatlarında ise son bir ayda yüzde 4,8 oranında artış oldu. İndirimin, akaryakıt fiyatlarındaki artışın vatandaşları olumsuz etkilemesini önlemeye yönelik bir adım olduğu değerlendiriliyor.

Akaryakıt fiyatları, küresel petrol fiyatları ve döviz kurlarındaki hareketlilikten etkileniyor. Küresel petrol fiyatları, Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle yükselişe geçmişti.

Döviz kurlarında ise son dönemde yaşanan dalgalanma, akaryakıt fiyatlarına da yansımıştı. İndirimin, akaryakıt fiyatlarındaki artışın vatandaşları olumsuz etkilemesini önlemeye yönelik bir adım olduğu değerlendiriliyor.

Ancak, küresel petrol fiyatları ve döviz kurlarındaki hareketlilik nedeniyle akaryakıt fiyatlarının yeniden artma riski bulunuyor.

Motorine son 3 ayda yüzde 96 zam geldi! İşte ay ay akaryakıt fiyatları Motorine son 3 ayda yüzde 96 zam geldi! İşte ay ay akaryakıt fiyatları