İlk olarak Samsunspor forması ile Türkiye kariyerine başlayan ve 2004-2005 sezonunda Süper Lig'de forma giyen Georgi Ivanov daha sonrasında ise Gaziantepspor'a transfer olmuştu. Türkiye'de kısa bir süre kalan ve iki farklı takımda 48 karşılaşmada sahaya çıkarak 7 kez gol sevinci yaşayan Ivanov daha sonra Türkiye'den ayrılmıştı. Georgi Aleksandrov Ivanov, memleketi Bulgaristan'da Federasyon Başkanı oldu.

Ivanov Trabsfer

Bulgaristan Futbol Federasyonu'nun yeni başkanını belirlemek üzere yapılan seçimde ayer Leverkusen, Manchester United, Tottenham ve Monaco gibi ekiplerde forma giyen Dimitar Berbatov ile birlikte adaylığı koyan  Georgi Aleksandrov Ivanov, ünlü futbolcuyu geride bıraktı. Seçimde Ivanov, 235 oy alarak yeni başkan seçilirken Berbatov ise 181 oy elde etti ve  Bulgaristan Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Ivanov oldu.

Samsunspor ve Gaziantepspor'un eski futbolcusu Ivanov'dan önce başkan olan Mihaylov ise uzun süre görevde kalmasıyla dikkat çekmişti.  İlk kez 2005 yılında federasyon başkanlığına seçilen ve 2019 yılında hükümetin baskısıyla istifa eden Mihaylov, 18 ay sonra yeniden koltuğuna oturmuş bu seçimde ise aday olmamıştı.

Editör: Samet Karadağ