Çin'in Jiangyin şehrinde 23-26 Nisan'da gerçekleştirilen Wushu Kungfu Dünya Kupası için tatamiye çıkan Ordulu Berna Tut, 56 kg'de yarı finalde HongKong'lu rakibini geçerek finale yükselmişti. Tut, altın madalya için finalde Nepal'li rakibi ile karşı karşıya gelirken rakibini yendi ve Dünya Şampiyonu bileti aldı. Başarılarına bir yenisini daha ekleyen Berna Tut, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Whatsapp Image 2024 04 25 At 2.29.43 Pm

Berna Tut yaptığı açıklamada ''Başardık, bir hayalimi daha gerçeğe dönüştürdük . Elhamdülillah. 36 Ülkenin katılımıyla Çin’in Jiangyin kentinde yapılan 2024 IWUF Uluslararası Davetli Wushu Turnuvasını birincilikle tamamladım ve Avustralya'da yapılacak olan Dünya Kupasına yarışma kotasını aldım. Kendime verdiğim sözü, kendimle olan savaşımı kazandığım için mutluyum. Tüm Dünya'ya İstiklal Marşımızı okutmanın haklı gururunu yaşıyorum.'' dedi.

Aldığı başarılarla birlikte üzerinde emeği olan antrenör ve destekler verenlere teşekkürü ihmal etmeyen Berna Tut ''Başarımın mimarı, spor hayatımın başlangıcından bu zamana kadar her koşulda yanımda olan antrenörlerim, emektarlarım; Savaş Çakmak ve Veda Tut Demir’e , turnuva boyunca yanımızda bulunan ve bütün mesaisini bize harcayan Türkiye Wushu Kung-fu Federasyonu Başkanvekilimiz Sn. Abdurrahman Akyüz’e, müsabakalar boyunca arkamızda bizi destekleyen Milli Takım Antrenörlerimize ve Milli Takım arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Başarıda ve başarısızlıkta yanımda olan herkese sonsuz teşekkürler'' açıklamasını yaptı.