Yalova'nın Çınarcık ilçesinde, Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen 2024 Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası'nda final maçları oynanmaya başlanırken, finale adını yazdıran Ordulu sporculardan bir tanesi olan Berna Tut final maçında tatamiye çıktı. TRT Spor Yıldız'dan canlı olarak ekranlara gelen  2024 Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası 56 kg final maçında Berna Tut rakibi Emine'ye şans tanımadı.

Berna Tut-1


Henüz 24 yaşında olmasına rağmen Türkiye, Avrupa ve Dünya'da Wushu Kung-Fu branşında şampiyonluklar ve dereceler elde eden Berna Tut, 2024 Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası için gittiği Yalova'da da altın madalya aldı. Berna Tut, kariyerinde 13 kez Türkiye Şampiyonluğu yaşadığı Yalova'da final maçından sonra yine Ordu'yu gururlandırdı. Tut, Yalova'daki turnuva öncesinde  İstanbul'da düzenlenen 1.Avrupa Geleneksel Wushu Şampiyonası'nda Rumen rakibi Ana Maria Pal'ı yenerek altın madalya almıştı.

Avrupa Wushu Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Ordulu milli sporcu Berna Tut, kariyerine dünya şampiyonluğu da ekleme hedefi olduğunu belirtti.
 

Editör: Samet Karadağ