Beşar Esad vuruldu mu? Son Dakika Beşar Esad öldü mü? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Beşar Esad Kimdir

Beşar Esad, Suriye'nin şu anki devlet başkanıdır. 11 Temmuz 2000'de babası Hafız Esad'ın ölümünden sonra Suriye'de başkanlık makamına geldi. O zamandan beri ülkeyi yönetiyor. Esad, iç savaşla sarsılan ve uluslararası arenada tartışmalı bir figür haline gelen bir liderdir. Suriye'deki iç savaş sırasında rejimiyle ilgili çeşitli insan hakları ihlalleri ve savaş suçları iddialarıyla karşı karşıya kalmıştır.

Son Dakika Beşar Esad Vuruldu Mu

Suriye'deki Beşar Esad'a ilişkin son haberler oldukça çeşitli ve çelişkilidir. Suudi gazetesi Okaz'a göre, Esad'ın bir beyin tümörüyle mücadele ettiği ve bunu kamuya açıklamamak için sık sık ekranlarda görünmeye çalıştığı iddia ediliyor. Ekim ayında Moskova'da tıbbi testlerden geçtiği ve haftalık olarak Rus-Suriyeli bir tıbbi ekiple tedavi gördüğü belirtiliyor.

Ancak, Suriye rejimini destekleyen Lübnan gazetesi el-Diyar, Esad'ın bir felç geçirdiğini iddia ediyor ancak Esad'ın bu iddiayı reddettiği aktarılıyor. Esad'in Beyrut'taki Amerikan Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gördüğüne dair söylentiler var, ancak hastane yetkilileri bu konuda bilgi vermiyor.

Suriyeli Arap Cumhuriyeti Başkanlığı'nın Facebook sayfası ise Esad'ın sağlık durumuyla ilgili çıkan söylentileri yalanlıyor ve yanıltıcı olduğunu belirtiyor. Suriyeli muhalifler ise Esad'ın hastaneye kaldırıldığını doğruluyor ancak tedavi nedeni hakkında net bilgi veremiyor ve Esad'ın hala hayatta olduğunu iddia ediyorlar. Bu haberlerin doğruluğu veya yanlışlığı henüz kesin olarak belirlenmemiş durumda.