Beşiktaş JK United Payment Kadın Futbol Takımı formasını 2014-2015 sezonunun devre arasından bu yana giyen ve takım için efsane oyunculardan birisi olan Gizem Gönültaş, takımının ligde Karadeniz Ereğli Spor ile oynadığı maçta adeta şapkadan tavşan çıkardı.  Beşiktaş JK United Payment Kadın Futbol Takımı'nın formasını uzun yıllar boyunca giyen ve bu süreçte attığı gollerle zaman zaman kendisine hayran bırakan 10 numaralı Gizem Gönültaş, yine attığı müthiş golle taraftarların gözlerinin pasını sildi.

IBB. GOB. Halit Kıvanç Sahası'nda oynanan Turkcell Kadın Futbol Süper Lig karşılaşmasında Beşiktaş JK United Payment Kadın Futbol Takımı ile Karadeniz Ereğli Spor karşı karşıya geldi. Maça ilk 11'de başlayan Ordulu futbolcu Gizem Gönültaş, maçın 24.dakikasında sahneye çıktı. Maçın 24.dakikasında atak yönü olan sol tarafta taçtan gelen topu rakibinden kapar kapmaz 35-40 metre uzaklıktan şutunu çeken Gizem Gönültaş, rakip kaleciyi gafil avladı. Taraftarlar golün şaşkınlığı bir süre yaşadı ancak akabinde golün sevinci de Ordulu futbolcu ile birlikte yaşadı.

gizem gönültaş-1

Gizem Gönültaş, Beşiktaş'a Adanmış Bir Hayat

Bu sezon 13.maçına çıkan ve ilk kez gol atma sevinci yaşayan Gizem Gönültaş, Kadın Futbol Ligleri'nde ise 88.golünü atmış oldu. Kariyerinde  Beşiktaş JK United Payment Kadın Futbol Takımı ile sayısız şampiyonluklar yaşayan Gizem Gönültaş, A Milli Kadın Futbol Takımı'nda da şu ana kadar 13 maçta forma giymişti.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ