Bilfen Okulları kimin sahibi kim? Ali Osman Öztürk serveti ne kadar? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Bilfen Okulları Sahibi Kim

1947 yılında Balıkesir Manyas'ta dünyaya gelen Osman Öztürk, eğitim alanındaki önemli katkılarıyla tanınan bir isimdir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü'nden mezun olduktan sonra coğrafya öğretmeni olarak kariyerine başlamış ve bu kimliğiyle sürekli öne çıkmıştır.

1972'de Ortaköy'deki Turizm Otelcilik Meslek Lisesi'ni devralarak girişimlerine başlayan Öztürk, eğitimdeki yenilikçi yaklaşımıyla dikkat çekmiş ve 1987'de Türkiye'nin ilk özel fen lisesi olan Üsküdar Fen Lisesi'ni kurmuştur.

1988'de "Bilfen" markası altında eğitim hizmetlerini yürütme kararı alan Öztürk, Bilfen Okulları'nı sektörün önde gelen kurumlarından biri haline getirmiştir. Sürekli değişen dünyada çocukların iyi bir eğitimle mutlu bir gelecek inşa edeceğine inanan Öztürk, bu doğrultuda eğitim hizmetlerini genişleterek toplu yemek üretimi, basım ve yayın gibi alanlarda da faaliyet göstermiştir. Ülkenin önde gelen şirketlerinden bazılarını hayata geçirerek, eğitim alanında kaliteli hizmet sunmayı ve sürekliliğini sağlamayı hedeflemiştir.

Bilfen Şirketler Topluluğu'nun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam eden Öztürk, eğitime yaptığı bağışlar ve sosyal sorumluluk projeleriyle de ön plana çıkmıştır. Aynı zamanda sanata olan ilgisiyle de bilinen Öztürk, yağlı boya tabloları ve İznik çinileriyle ülkemizin sayılı koleksiyonerleri arasında yer almakta ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri'ne kayıtlı bir koleksiyon sahibidir.