Erman Yaşar'ın sunucu, Kaan Kural'ın jüri koltuğunda oturduğu yarışmada Socrates'in ekran yüzleri Avrupa Futbol Şampiyonası özelinde hazırlanan sorulara doğru yanıtları aradı. İkinci bölümde Arhan Ata Pilavoğlu ve Doruk Keskin sorulan sorulara yanıt verirken, S.O.S isimli bilgi yarışmasında Ordulu efsane kaleci Metin Akçevre detayı dikkatlerden kaçmadı. Yarışmanın ikinci sorusunda Türkiye A Milli Takımımın ilk Avrupa Şampiyonası karşılaşması olan Hırvatistan mücadelesinde kaleyi koruyan isim soruldu.

metin akçevree

Sorulan kritik soruda şıklarda Engin İpekoğlu, Hayrettin Demirbaş, Rüştü Reçber ve Metin Akçevre isimleri yer aldı. Hem Arhan Ata Pilavoğlu ve hem de Doruk Keskin sorulan soruya Engin İpekoğlu cevabını verirken, Hırvatistan mücadelesinde kaleyi koruyan isim ise Rüştü Reçber olduğu için soruyu bilemediler. 1996 yılında düzenlenen ve özellikle Alpay Özalan'ın Vlaovic'e yapmadığı faul nedeniyle Fair-Play ödülü aldığı maç olarak hatırlanan Türkiye ile Hırvatistan arasındaki mücadelede kaleyi Rüştü Reçber korurken yedek kaleci ise Adnan Erkan olmuştu.

Beşiktaş forması ile üst üste üç kez şampiyonluk yaşayan ve attığı 18 golle efsane kalecilerden birisi olan Metin Akçevre, U18 Milli Takım forması giyerken A Milli Takım forması ile ise resmi maçlarda boy gösterme fırsatı bulamamıştı.

Editör: Samet Karadağ