İmam Hatipliler Masa Tenisinde Yarıştı

29 Mayıs 2014 Perşembe 16:15
Bu haber 78247 kez okundu

Bingöl’de 11 okulun katılımıyla İmam Hatip Ortaokulları arası masa tenisi turnuvası düzenlendi.Genç Yatılı Bölge Ortaokulu'nda düzenlenen turnuvaya, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Bulut,...

İmam Hatipliler Masa Tenisinde Yarıştı

Bingöl’de 11 okulun katılımıyla İmam Hatip Ortaokulları arası masa tenisi turnuvası düzenlendi.
Genç Yatılı Bölge Ortaokulu'nda düzenlenen turnuvaya, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Bulut, Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Kız ve erkekler kategorisinde düzenlenen turnuvada, kızlar kategorisinde Cumhuriyet Kız İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Gurbet Değişgeç 1’inci, Edanur Değişgeç 2’inci olurken, Genç İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Edanur Atılgan ise 3’üncü oldu. Erkekler kategorisinde, Genç İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Murat Ataş 1’inci, Bingöl Düzağaç İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Okan Çavdar 2’inci, Solhan Yatılı İmam Hatip Bölge Ortaokulu öğrencisi Yasin Beroje 3’üncü oldu.
“SPOR, KARDEŞLİK VE BARIŞ DEMEKTİR”
Turnuvada, dereceye giren öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendiren Bingöl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, "Müsabakaları düzenlememizdeki amaç, siz gençlere sporu sevdirmek, sizleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmaktır. Spor, kardeşlik ve barış demektir. Bu nedenle sizler için çeşitli dallarda sık sık müsabakalar düzenlemek istiyoruz. Masa Tenisi Turnuvası da bunlardan biridir. Bu vesile ile Turnuva’ya katılan okulların yöneticileri ve öğrencilerine, koordineye imza atan yönetici ve öğretmenlerine, bize her zaman katkı ve desteklerini esirgemeyen müsabakalarda görev yapan hakemlerimize teşekkür ediyor, tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x