2023-2024 sezonunda adeta siyah ile beyaz gibi bir sezon geçiren ve madalyonun beyaz tarafını ilk yarıda gören Fatsa Belediyespor, 14 maçta sadece 2 mağlubiyet almıştı. Sezonun ilk yarısının son 10 maçını kaybetmeyen ve Play-Off hedefini ikinci yarıya taşıyan Fatsa Belediyespor için siyah taraf ise 2024 yılı ile başladı. Ligin ikinci devresinde altı maç oynayan Fatsa Belediyespor, bu maçlarda sadece iki puan alırken rakip filelere ise tek gol atabildi.

Cumartesi günü sahasında Merkür Jet Erbaaspor karşısında 2-0 kaybeden Fatsa Belediyespor'da rakip kalede kaçırılan üç net pozisyon taraftarlara saç baş yoldurturken, Fatsa Belediyespor bu maçta da gol atamadı. Fatsa Belediyespor ligin ilk yarısında 14 maçta 24 gol atarken, ikinci yarıda 6 maçta sadece 1 gol atabildi. Fatsa Belediyespor bu golü 28 Ocak'ta oynadığı Osmaniyespor Futbol Kulübü filelerine atarken son dört maçında gol bile atamadı.

2024 yılında kaybettiği puanlarla birlikte ligde asansörsüz düşüşü devam eden Fatsa Belediyespor'da her hafta taraftar sayısında azalma meydana gelirken, Merkür Jet Erbaaspor maçının ardından teknik direktör Murat Atalar ise eleştirilen odak noktası haline geldi.
 

Editör: Samet Karadağ