Adıgüzel açıklamasında şunları söyledi: “Dün Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan %30 Asgari ücret zammının hemen arkasından Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK Yurt ücretlerine %80 zam yapıldığını duyurdu. Erdoğan KYK Yurtları için hem çok ucuz hem otel konforunda demişti. Yurtlarda ortalığı pislik götürüyor. Gençler de aşırı ucuz yurtlarda rahatlıktan konfordan intihar ediyor herhalde. Ayrıca yıllık %70 açıkladığın enflasyona karşılık yurtlara %80 zam nedir. Anlaşılan ekonomideki kara deliği ve 5'li çetenin açıklarını fakir aile çocuklarının barınma mecburiyeti ile kapatacağız.

Zaten ev kiraları da ortada. Yüksek kiralar nedeniyle evlerde de barınamıyorlar, nereye gidecek bu çocuklar?

Ortada bir gerçek var. Ya birisi (!) Erdoğan'ı aldatıyor. Ya da Erdoğan milleti aldatıyor. Sonuç olarak ortada bir gerçek var. Her iki durumda da biri bizi aldatıyor.

Son günlerde Türkiye yurtlarda üst üste öğrenci intiharları ile sarsıldı.

Bakan Kasapoğlu'dan kamuoyuna doyurucu bir açıklama gelmemişti. Sonunda gele gele zam haberi geldi. Anlaşılan Kasapoğlu bunca zaman yapılacak zam oranı ve Bilal Erdoğan’a mahsusen özel federasyon kurma işleri ile ilgileniyormuş. O yüzden gençlerin barınma ve kredi konuları ile ilgilenememiş olmalı. Zaten böyle olmasa, gençler rahatlıkla barınacak kamuya ait yerler bulabilse, yandaş vakıf ve cemaatlerin tuzağına nasıl düşürüldü değil mi. Bakan Kasapoğlu zaten yeterli olmayan KYK yataklarına bir de fahiş zam yaparak bu vakıf ve cemaat yurtlarına hem gençlerimizi peşkeş çekiyor hem de spor toto ile bakanlık kaynaklarından milyonlarca lirayı.” Haber Merkezi