2023-2024 sezonunda Trendyol 1.Lig'de küme düşme adayı olarak görünen Bitexen Giresunspor'da “Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecesi” adında bir gece düzenledi. Maddi sıkıntılar yaşayan Giresunspor'da yönetim, kulübe mali destek sağlamak amacıyla 'Yüreğini Koy' kampanyasını başlatmış ve iki kez düzenlediği kampanyayı canlı yayında gerçekleştirmişti. İstanbul'da  “Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecesi” yapan geceye Bitexen Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Halk oyunları ekibi şovunun yanı sıra yöresel sanatçılar türkülerini söylerken gecede sanatçı Şevval Sam da sahne aldı.

Nahid Yamak-1

İstanbul'da özel bir otelde gerçekleşen gecede “Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecesi” için Bitexen Giresunspor formaları 80 bin TL, toplar ise 128 bin TL'dan alıcı buldu. Yamak, yaptığı açıklamada  "Yönetim kurulundaki dava arkadaşlarım ve Giresunspor'a gönül verenlerle birlikte Giresunspor'un transfer tahtasını açmak için uğraşıyoruz. Toplam 250 milyon lira olan yabancı oyunculara olan borcun transfere engel olan tarafı 120 milyon TL. Şu anda artık son aşamaya geldik. Artık bize bir omuz lazım. İmkanlarımız kısıtlanmış durumda. Son olarak bir milyon Euro’ya ihtiyacımız var. Bunu da Giresunlular olarak kapatabileceğimizi düşünüyoruz" dedi.

Nahid R.Yamak

Bitexen Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak yaptığı açıklamada bu seneki hedeflerinden en önemlisinin kulübü mali olarak refah bir seviyeye getirmek istediklerini de söyledi.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ