Trendyol 1.Lig'de geçtiğimiz hafta Giresun Çotanak Stadyumu'nda Bitexen Giresunspor ile Eyüpspor karşı karşıya geldi. Lig sonuncusu olan ve dokuz maç üst üste kaybeden Bitexen Giresunspor karşısında favori olan lider Eyüpsor, maç öncesinde ise son çalışmalarını Ordu'da yapmıştı. Giresun'da konaklayan ve Ordu'da Karşıyaka Spor Tesisleri'nde antrenman yapan Eyüpspor, Bitexen Giresunspor karşısında ise şok bir kayıp yaşadı.

bitexen giresunspor

Ligde son puanını 5 Kasım'da Erzurum Futbol Kulübü karşısında alan ve kazandığı bu maçın ardından oynadığı dokuz maçı kaybeden Bitexen Giresunspor, Eyüpspor karşısında ise aylar sonra puan aldı. Rakibi karşısında oldukça şans olan ve bu süreçte kalesinde birçok pozisyon gören Bitexen Giresunspor, kalesinde uzatmalarda gol gördü ancak bu gol sayılmadı. Pazar günü Çotanak Stadyumu'nda oynanan müsabaka golsüz sona ererken iki takım da puanları paylaştı.

Bitexen Giresunspor aylar sonra aldığı puanla birlikte ligdeki puanını 7 yaptı ancak son sırada kalmaya devam etti. Eyüpspor ise 49 puanla liderliğini sürdürdü.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ