2023-2024 sezonunda TFF 2.Lig'de mücadele edecek olan Bitexen Giresunspor yeni teknik direktörünü buldu. İki sezonda iki lig birden düşen Bitexen Giresunspor'da yeni sezonda takımı sın olarak Bölgesel Amatör Lig'de Eynesil Belediyespor'u çalıştıran 66 yaşındaki Metin Aydın'ın çalıştıracağı açıklandı. Bitexen Giresunspor'da yeni başkan Emin Eltuğral, yeni Teknik Direktörü Metin Aydın ile Kulüp Tesisleri'nde imza töreni düzenledi. 

İmza töreni sonrası açıklamalarda bulunan Bitexen Giresunspor Başkanı Emin Eltuğral "Giresunsporumuzda teknik direktör olarak şampiyonluk yaşamış, deneyimli, tecrübeli, şehrimizin en önemli değerlerinden, futbol adamımız Metin Aydın hocamıza teklifimizi mazeretsiz ve koşulsuz kabul ettiği için teşekkür ediyor başarılar diliyoruz. Başarılı olacağına da yürekten inanıyor ve camiamız adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hiç hata yapmayanlar değil asla teslim olmayanlar başarıya ulaşır." dedi.

Bitexen Giresunspor'da 14 yıl sonra yeniden teknik direktör olacak olan Metin Aydın ise "Tekrar yuvama geldiğim için çok mutluyum. Bana başkanımız ve yönetim kurulumuz 'bizimle birlikte yürür müsün hocam?' dediklerinde tereddütsüz olarak para pul konuşmadan bu teklifi kabul ettim. Çünkü biz Giresunspor'un bir neferiyiz. Kulübümüzün içerisinde bulunduğu zorlu süreçten birlik ve beraberlik ile çıkacağımıza inandığımız için buradayız. Hep birlikte hem yönetim hem camia hem de bütün taraftarlarımız ile takımımıza sahip çıkarak maddi manevi destek olmamız gerekiyor. Gerçek Giresunsporluların gerçek taraftarlarımızın bunu yapacağına inanıyoruz. Hiç hata yapmayanlar değil asla teslim olmayanlar başarıya ulaşıyor. Biz bu sene bunu gerçekleştirmek için tüm camiamız ile birlikte mücadele edeceğiz ve bunu başaracağız. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.
 

Editör: Samet Karadağ