TFF 3.Lig'de Orduspor 1967 A.Ş. forması giydiği dönemde gösterdiği performans ile dikkat çeken ve bu süreçte direkt olarak Süper Lige transfer olan Kadir Seven iki senede 2.Lige düştü. Bitexen Giresunspor formasıyla ilk sezonunda Süper Lige veda eden, geçen sezon ise 1.Lige veda eden takımın bir parçası olan Kadir Seven, takım ile 2027 yılına sözleşmesi olan bir futbolcu olurken bu süreçte ayrılmak için yönetimin belirlediği bonservis bedelini getirmesi gerekecek.

Orduspor 1967 A.Ş.'nin de transferini yakından takip ettiği Kadir Seven üst üste küme düşme üzüntüsü hem de bu süreçte kötü performansı sebebiyle değer kaybetti. Kadir Seven'den belli bir meblağ gelmesini bekleyen Orduspor 1967 A.Ş.'nin, genç stoperi iki yıl önce 4 milyon TL bonservis bedeli ve sonraki satıştan %40 pay karşılığında Bitexen Giresunspor'a göndermişti. Bitexen Giresunspor kapısı Kadir Seven için her transfer döneminde çalınırken, 2003 doğumlu olan Kadir Seven için yüksek bonservis bedeli talep ettiği öğrenilmişti.

Sezon başında 650 bin euro civarında değeri olan Kadir Seven'in değerinin 250 bin euro'nun da altına düştüğü ve oyuncunun henüz sezon bitmeden yarı yarıya değer kaybettiği öğrenildi. Bu sezon Bitexen Giresunspor forması ile 1.Lig'de 26 maça çıkan Kadir Seven'in Karadeniz temsilcisi ile 2027 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Editör: Samet Karadağ