2023-2024 sezonunda Trendyol 1.Lig'de mücadele eden ve sezon başında transfer tahtası kapalı olduğu için kadroda yer alan futbolcularla sezonu açan Bitexen Giresunspor, sezonun ilk yarısını bu şekilde geçirmişti. Her hafta farklı bir kötü sonuç alan ve bu süreçte birçok kez teknik adam değişikliğine giden Bitexen Giresunspor'da devre arası transfer sezonunun son haftasına girildiği süreçte transfer tahtasının açılması konusunda çalışmaların sürdüğü açıklandı.

Nahid Yamak-1

Bitexen Giresunspor'dan yapılan açıklamada  ''Transfer tahtamızın açılması amacıyla yürütmüş olduğumuz çalışmalar neticesinde kulübümüz için kritik bir sürece girmiş bulunmaktayız. Başkanımız Nahid R. Yamak ve yönetim kurulumuzun çabaları, camiamızın destekleri ile transfer tahtamızın açılabilmesi amacıyla çok ciddi bir mesafe kat etmiş olduğumuzun bilinmesini isteriz. Transferimize engel teşkil eden yabancı oyunculardan Esat Mala ve Marko Milinković hariç tüm oyuncu ve kulüplere ait dosyalara ilişkin ödeme mutabakatı sağlamış bulunmaktayız. Öte yandan transfer tahtamızın açılması durumunda takımımıza yapacağımız takviyeler ile ilgili olarak da transfer görüşmelerinin büyük bir titizlikle yapılmakta olduğunun bilinmesini isteriz.'' ifadeleri yer aldı.

Nahid Yamak

“Giresunspor İçin Yüreği Koy” kampanyasında söz veren destekçilerin taahhütlerini yerine getirmesini talep ettiklerini belirten Bitexen Giresunspor'da ''Tüm bunlar çerçevesinde transfer tahtamızın açılmasına ilişkin geçtiğimiz ay düzenlemiş olduğumuz “Giresunspor İçin Yüreği Koy” destek kampanyamıza katılarak bağış yapan destekçilerimize teşekkür ediyor, henüz taahhütlerini yerine getirmemiş olan destekçilerimizin de ivedi şekilde taahhütlerini yerine getirmelerini talep ediyoruz. Kulübümüzün geleceği için hayati öneme sahip bu sürecin başarıyla sonlandırılması için tüm camiamıza ve Giresunspor’u seven herkesin el birliğiyle mücadele etmesi gerektiğini belirtiyor, birlikte başaracağımıza yürekten inanıyoruz.'' ifadeleri yer aldı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ