2023-2024 sezonunda adını finale yazdıran takımlardan bir tanesi olan Kumruspor, Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanan final maçında birçok pozisyon bulmasına rağmen uzatmalara giden maçta 100.dakikada kalesinde gole engel olamamıştı. 1-0 kaybeden Kumruspor'da büyük üzüntü yaşanırken, Kumruspor teknik sorumlusu Ömür Yakışık maçın ardından maçı Yeni Ordu Stadyumu'nda oynatma kararı alanları eleştirirken maç sonu yaşanan olayların geleceğini maçın öncesindeki haftalarda söylediklerini ve maçın tarafsız bir sahada oynanması gerektiğini dile getirdiğini belirtti.

Kumruspor teknik sorumlusu Ömür Yakışık skorboard'da Kumruspor logosunun oldukça küçük yer almasıyla ilgili olan fotoğrafı paylaştığı sosyal medya hesabında ''Bu fotoğraf öyle mesajlar veriyor ki. Kimse bize daha sunu söylemesin. Bizim takımımızsınız, hep birlikteyiz demesin. Fotoğraf burada görünüyor. Bir sene boyunca nelerle, kimlerle uğraştığımızın net fotoğrafı bu. Güya bizim armamızı küçük yazarak bizi küçültebileceğinizi mi sanıyorsunuz. Bu sadece zavallılık. Bunu açıklayabilecek birisi var mı?  Maçın tarafsız bir yere neden alınmadığının ifşasıdır bu. Bu maçta olaylar olur dedik kimseye dinletemedik. Sonuç maç sonu olayları açıklayabilecek var mı maalesef o da yok.'' dedi.

Final karşılaşmasının Yeni Ordu Stadyumu'nda yerine tarafsız bir sahada oynanması konusunda hafta boyunca çalıştıklarını ancak başarılı olamadıklarını söyleyen ve yetkililerin tarafsız olmamaya devam ederse Kumruspor'un liglere katılmayacağını söyleyen Ömür Yakışık ''Bu maçı tarafsız bir yere aldırmak için hafta içi o kadar mücadele ettim ki bu kadar oluyor. Kendi öz eleştirimizi yapacak olursak Kumru istese bu maçı  tarafsız bir yere aldırırdı. Sadece benim savaşmamla olmaz. Biz bunu rakipten korktuğumuz için değil adil bir durum için istedik. Yoksa sahada kimin daha iyi olduğu görüldü. Hakkımızı, oyuncularımın hakkını kimseye yedirecek halimiz yok. Emek veriyoruz. Antrenörlüğümün daha ikinci senesindeyim. Bu şekilde antrenörlük falan yapılmaz. İnsanları soğutmayın. Kumru Ordu'nun ilçesi ise o zaman Ordu'da ilçeleri sahiplenecek. Başka bir takımın taraftarı rakibimizi desteklemeye geliyor ondan sonra hepiniz Ordu takımısınız diyorsunuz. O zaman tarafsız olacaksınız. Evet biz Ordu takımıyız Ordu'yu sizlerden de daha çok seviyoruz. Bu ilçe yıllardır maddi manevi emek veriyor nasıl vicdanınız rahat ediyor merak ediyorum. 10 dk oyun duruyor 3 dk uzatma veriyor. Herkes canlı canlı gördü. Bu ilçe Ordu'da futbolu en çok seven ilçelerden bir tanesi. Eğer tarafsız olmayacak ve bizleri dışlayacaksanız o zaman biz de bir daha liglere katılmayız.'' açıklamalarını yaptı.