2023-2024 sezonunda Trendyol Süper Lig’de Karadeniz derbisi Trabzon’da Trabzonspor ile Çaykur Rizespor arasında oynanmıştı. Konuk ekip Çaykur Rizespor’un 2-0 öne geçtiği karşılaşmada puan ya da puanla almak isteyen Trabzonspor başarılı olamadı ve sahadan 3-2 mağlup ayrıldı. Trabzonspor’un teknik direktörü Nenad Bjelica ise maçın ardından sert açıklamalarda bulundu.

Nenad Bjelica-1

''Hiç Kimse Trabzonspor'dan Büyük Değildir''

Trabzonspor teknik direktörü Nenad Bjelica, önümüzdeki Kasımpaşa maçına kadar her açıdan iyi bir şekilde hazırlanmak için antrenmanların devam edeceğini söyleyerek, “Cuma günü oynayacağımız Kasımpaşa maçında hem fizik hem taktik anlamında hazır hale geleceğiz. Başkanımızla, Asbaşkanımızla ve yönetim kurulu üyelerimizle günün tüm saatinde çalışma yapıyoruz. Transfer kolay bir iş değil. Biz de aramıza yeni katılacak oyuncularla beraber takımı güçlendireceğiz. O isimlerle beraber sonraki maçlarda kimsenin pozisyonunun, formasının garanti olmayacağı bir takım oluşturacağız. Otobüsteki 11 kişi örneğinden bahsetmiştim, hedefim ve bugüne kadar çalıştırdığım tüm takımlarda takım ruhu konusunda başarılı oldum. Yeterli vaktim olursa, 11 kişiden iyi bir takım oluşturmak için mücadele vermeye devam edeceğim. Bugün bu kulüpten daha büyük hiçbir isim yok. Belki aramızda olan arkadaşlarımız kulüpten daha büyük olduğunu düşünebilir ama kesinlikle böyle bir şey yok. Hiç kimse Trabzonspor’dan büyük değildir” dedi.

Trabzon’da Büyük Şok, Taraftarlar Rize'den Üçüncü Golü İstedi Trabzon’da Büyük Şok, Taraftarlar Rize'den Üçüncü Golü İstedi

Hırvat teknik direktör Nenad Bjelica son olarak “Bizim mücadelemiz iyi bir takım kurabilmek. Ben de isterdim transferlerin erkenden aramızda olmasını ama bazen bu süreç maalesef uzayabiliyor. Bu süreçlerin içerisinde birçok yön ve insan var. Oyuncunun takımı, biz ve oyuncu var. Talepler var. Bu süreçler kimsenin istemeyeceği şekilde uzayabiliyor. Sezon kapanana kadar 20 gün süre var, biz de bu süreçten faydalanacağız ve en iyi oyuncuları aramıza katarak taraftarımızın gurur duyacağı bir takım izlettireceğiz. Takımımda her zaman savaşmaya ve başarıya aç oyuncuların olmasını istiyorum ve beklentim de bu yönde. Bunu oluşturmaya çalışıyorum.” ifadelerini kullandı.