Son günlerde deniz sezonunun sona ermesi; yavaş yavaş turizm sezonunun sonuna gelinmesine; ve akaryakıt fiyatlarının çok yukarılara çıkmasına rağmen; günün bazı saatlerinde Kumbaşı Mahallesi ile Perşembe İlçesi; Kacalı  Köprüsü  arasında yoğun trafik vardır. Çünkü yerleşimin çok yoğun olduğu yerlerdir. Dolasıyla Kumbaşı Mahallesi  ile, Perşembe İlçesi Kacalı Köprüsü; ve Çamburnu (Fener) ile Perşembe  Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi arasında bölünmüş yol olarak yapılması;  bu bölgede trafik sorununu köklü biçimde çözecektir.

     Şu anda Perşembe İlçesi’nde metropol içinde Kacalı Köprüsü’nden; Perşembe Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi altına kadar 2x3 bölünmüş yol vardır; bu  kısımda bir sorun yoktur. Eğer Kumbaşı Mahallesi’nden Kacalı Köprüsü arası; Çamburnu’ndan  (Fener Mevkii) Perşembe Otelcilik ve Turizm Lisesi altına kadar;  bölünmüş yol yapılırsa sorun tamamen çözülecektir.  Yapıldığında yolda kuyruk oluşmayacak; acil işi olanlar trafik kurallarına uygun süratle gidebilmelerine olanak sağlıyacaktır.  Ayrıca kimyasal, gaz, yağ, yanıcı madde taşıyan araçlar tünellerden  geçirilmediğinden; bu yolu kullanıyorlar.

     Burada bölünmüş yol; bütün yıl ihtiyaçtır; eğer yapılırsa sorun köklü biçimde çözülecektir. Çünkü Perşembe’den  Fatsa İlçesi Bolaman Mahallesine kadar; burası sakin şehir bölgesi; durumunda da olduğundan; gezi yolu olarak önemli bir ihtiyacı görüyor.