Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, belediyenin geçen dönemki borcunu açıklayarak, “Tüm seçim kampanyasını şeffaflık ve ilkeli devlet yönetimi üzerine inşa edenlerin belediyeyi soktuğu çıkmazı görünce bu durumu kamuoyuyla paylaşmak durumunda kaldık.” Dedi.

Ulaş Tepe: Şaşkınız

Başkan Tepe, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 “Yıllardır mali disiplinden, beytül maldan bahsedenlerin belediyenin ekonomik durumunu getirdiği noktayı şaşkınlıkla karşılıyoruz. Yürütülen "borçsuz belediye" algısına tüm kamuoyu gibi biz de inanmıştık.”  Ancak yaptığımız incelemeler sonucunda 787 milyon TL bir borç yüküyle karşı karşıya kaldığımızı gördük. Bu açıklamamız bir mağdur edebiyatı yapmak için değil. Ancak halkımızın gerçekleri bilmesi gerekiyor. Tüm seçim kampanyasını şeffaflık ve ilkeli devlet yönetimi üzerine inşa edenlerin belediyeyi soktuğu çıkmazı görünce bu durumu kamuoyuyla paylaşmak durumunda kaldık.

Ulaş Altınordu Borç

Mali durumla ilgili ortaya koyulan tablonun ayrıntıları şu şekilde:

Kredi borçlarının toplamı 582 milyon TL’yi geçmiş durumda.

Piyasa borçları ise 220 milyon TL.

Bu borç yüküne karşılık kasamızda 15 milyon TL civarında bir para bulunuyor.

Devraldığımız toplam borcumuz 787 milyon TL. 2024 yılı bütçesinin %60’lık kısmı 3 ayda harcanmış. Kalan 9 ayda bütçenin %40’lık kısmıyla hizmet üreteceğiz.

Mazeret üretmeyeceğiz

Tüm bu tabloya rağmen Hemşehrilerimiz müsterih olsunlar. Biz bu süreçlere yabancı değiliz. Belediyemizin kaynaklarını artıracağız ve hizmet kalemlerindeki gereksiz harcamaları kısacağız. Belediyemizin öz gücüne güveniyoruz. Verimliliği ve etkin yönetim anlayışını öne çıkarmak zorundayız. Bugüne kadar mazeretlerin arkasına sığınmadık. Mazeret değil marifet üreterek Altınordumuzun sorunlarını bir bir çözeceğiz ve hemşehrilerimizin yaşamaktan keyif aldığı bir kent sözümüzü yerine getireceğiz.” Haber merkezi

Ulaş Tepe İlk Meclis Toplantısını Yaptı Ulaş Tepe İlk Meclis Toplantısını Yaptı