Boskovic vnl de neden yok? Boskovic neden oynamadı? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Boskovic VNL'de Neden Yok

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Sırbistan ile oynadığı maçta 24-26, 25-17, 25-15, 25-21'lik setlerle 3-1 galip gelerek dikkat çeken bir performans sergiledi. Ancak, Sırbistan'ın önemli bir oyuncusu olan Tijana Boskovic'in kadroda olmaması, merak uyandırdı. Boskovic, Eczacıbaşı VitrA'nın kaptanı olmasına rağmen, bu sezon CEV Şampiyonlar Ligi ve Sultanlar Ligi finallerinde takımıyla mağlubiyet yaşamıştı. Bu durumun ardından Sırbistan Kadın Milli Voleybol Takımı'nın yeni baş antrenörü Giovanni Guidetti, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Guidetti'nin açıklaması, Boskovic'in milli takım kadrosunda yer almayışının arkasındaki sebepleri ve takımın geleceği hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Boskovic'in kulüp performansıyla milli takım performansı arasındaki farklar ve bu durumun nasıl ele alınması gerektiği gibi konulara da değindi.

Boskovic Neden Oynamadı

Baş antrenör Guidetti'nin ifadelerine göre, Tijana Boskovic geçtiğimiz ay sonunda kendisinden bir dinlenme süreci için izin istemiş. İtalyan antrenör, sevilen oyuncunun yorgunluğunu atması ve dinlenmesi için bu talebi olumlu karşılamış. Boskovic'in, liglerin sona ermesinin ardından Sırbistan'daki köyüne gitmeyi tercih ettiği belirtiliyor.

Söz konusu mola, Boskovic'in dinlenmesine ve zihinsel olarak yeniden odaklanmasına yardımcı olabilir. Bu süreçte, milli takımın önemli oyuncularından biri olan Boskovic'in fiziksel ve zihinsel tazelenmesi, ilerleyen müsabakalarda daha etkili bir performans sergilemesine katkı sağlayabilir.

Sırbistan Milli Takımı'nın yıldız isimleri arasında yer alan Boskovic'in yanı sıra, Maja Ognjenovic gibi önemli bir oyuncunun da VNL'nin 3. haftasında takıma yeniden katılacağı açıklandı. Bu durum, milli takımın kadrosundaki güçlü isimlerin geri dönüşüyle birlikte daha güçlü bir performans sergileme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Editör: Deniz İnal