Karadeniz'de fıkra gibi bir olay Ordu'da gerçekleşiyor. Ordu'nun Altınordu İlçesine bağlı Eskipazar Mahallesi'nde yer alan eski Botanik Park alanına FIFA Standartlarında tesis yapılırken, daha önce UEFA maçına, Süper Lig'de sayısız maçlara, profesyonel liglerde binlerce karşılaşmaya ev sahipliği yapan 19 Eylül Stadyumu ise Millet Bahçesi olacak.


22 dönümlük alana Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi ortaklığında Eskipazar Mahallesi'nde eski Botanik Park alanına tesis yapılıyor. Yapılacak yeni spor tesisinde atletizm sahası, atlama ve atma branşlarının içinde bulunacağı tartan zemin yüzeyli altı kulvarlı pist, sporcu soyunma odaları, seyirci tribünleri, amatör ve bölgesel lig maçlarının oynanabileceği FİFA standartlarında sentetik çim yüzeyli futbol sahası (110mx72m) yer alacağı açıklandı.

Futbol müsabakalarının yanı sıra atletizm pisti de olan ancak son yıllarca yıkılması gündemde olduğu için kaderine terk edilen Ordu 19 Eylül Stadyumu'nda ise yıkım çalışmaları başladı. Güney Kale Arkası komple yıkılırken, yıkım işleminde ise Kuzey Kale arkasında çalışmalar başladı.