2023-2024 sezonunda mücadele ettiği Trendyol Süper Lig'de alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren ve son dönemlerde aldığı galibiyetlerle birlikte nefes alan Yılport Samsunspor, ligin 28.hafta maçında Rams Başakşehir Futbol Kulübü ile karşı karşıya geldi. 35.dakikada golcü futbolcu Marius Moundilmanji'nin direkt kırmızı kart görmesi ile birlikte golsüz giden maçta planları bozulan Yılport Samsunspor, müsabakadan 1-0 mağlup ayrıldı. Maçın ardından Gisdol  “Açıkçası böyle bir maçtan sonra doğru kelimeleri bulmak kolay değil. İlk 30 dakika çok iyi bir performans gösterdik. Belki bugüne kadar sezon boyunca oynamış olduğumuz en iyi ilk 30 dakikaydı diyebilirim.Zor bir rakibe karşı oynadık. Tabii kırmızı kartı gördükten sonra bütün planlarımız bozuldu. Sonuç olarak kaybettik ve üzgünüz. Tabi maçla alakalı 2 karar vardı, hakemin vermiş olduğu bir kırmızı kart, bir de kalemizde görmüş olduğumuz gol  pozisyonu vardı. Şayet bunlar bu şekilde gelişmemiş olsaydı kesinlikle maçın seyri farklı olacaktı ama biz takım olarak çok iyi savaştık. Elimizden gelenin en iyisini sahaya vermeye çalıştık ve takım olarak doğru yolda olduğumuzu söyleyebilirim.” dedi.

Markus Gisdol

Alman teknik direktör Markus Gisdol karşılaşmanın hakemi ile ilgili açıklamalarda bulunurken “Marius’un pozisyonuyla alakalı öncelikle şunu belirtmem gerekiyor, tabi hakemlerle alakalı konuşmak her zaman zordur. Marius’a rakip orada ayağını kaldırdı. Marius istemeden ayağına basmış olabilir. Hakem ilk başta faul yok dedi ve devam ettirdi. Tabii VAR çağırınca herhalde adım adım izleyip faul olduğunu görünce kırmızı kartı verdi. Gol yemiş olduğumuz pozisyonda hakemin aslında gözlerinin önünde olan bir pozisyondu. Başta faul verdi. Çünkü hakem o pozisyona çok yakın bir şekilde duruyordu. Benim bilgilerime göre normalde pozisyon yüzde yüz şekilde net bir şekilde faul varsa veya yoksa VAR devreye girmeli. Bu durumda da zaten yüzde yüz net olmadığı halde hakem ilk başta faul var dediği halde sonradan VAR’ın çağırmasıyla birlikte ne yazık ki golü verdi.” açıklamasını yaptı.

Rams Başakşehir Futbol Kulübü deplasmanından puansız dönen Yılport Samsunspor'da son olarak Markus Gisdol'un açıklamalarında “Sonuç olarak bizim aleyhimize verilen 2 karar diyebilirim. Ki zor bir rakibe karşı bu kararlarla maça devam ettirmek zorunda kaldık. Ama takımımızın göstermiş olduğu mücadeleden dolayı da gurur duymalıyız” ifadelerini kullandı.
 

Editör: Samet Karadağ