Geçen sezon Ordu 2.Amatör Lig'de şampiyonluk sevinci yaşayan Orduspor'da bu sezon takımda Sportif Direktörlük görevi için gelen ve aynı zamanda aktif olarak futbol oynayarak lig maçlarının bazı bölümlerinde futbolcu olarak sahaya çıkan Zeyni Ceylan, Tanju Durhan ile birlikte Orduspor'da teknik sorumlu görevini de yapmıştı. Orduspor'da bu süreçte sezon başında takımdan ayrılan teknik ekipten sonra takımı çalıştıran Zeyni Ceylan, Orduspor'un 3-0 kaybettiği Kumruspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Zeyni Ceylan

Orduspor gibi bir camianın parçası olmaktan dolayı gurur duyduğunu söyleyen Zeyni Ceylan ''1967 yılında kurulan ve yaşadığı sınırsız başarılarını 57 yıllık tarihine sığdıran Orduspor, bir dönem UEFA Kupası’nda da mücadele ederek Türk Bayrağı’nı Avrupa’da dalgalandırmayı başarmış çok büyük bir kulüptür. Gerek Futbolculuğunu, Sportif direktörlüğünü ve hocalığını yaptığım süre zarfında bu büyük kulübün camianın bir parçası olmaktan gurur duydum.  iki sezonda yaşadığımız iki şampiyonluk bir birinden değerliydi.'' dedi.

Zeyni-Ceylan

Halkın takımı Orduspor'un bir gün yeniden eski günlerine dönmesi temennisinde de bulunan Zeyni Ceylan ''Ben ve Futbolcu kardeşlerimde zerre kadar da olsa emeği geçen kim varsa herkese teşekkür ederim. İnşALLAH tekrardan eski günlere bir gün yeniden dönmen dileğiyle. Her daim yaşa. Şehrin ve  Halkın takımı Efsane Orduspor'' açıklamasını yaptı.