Ordu, Karadeniz Bölgesi'nin en güzel ve yeşil şehirlerinden biridir. Ordu'da bulunan köyler, bölgenin doğal güzelliklerini yansıtan önemli turistik cazibe merkezleridir.

Ordu'nun Perşembe ilçesinde bulunan Taşbaşı Köyü, yemyeşil doğası ve tarihi dokusu ile ünlüdür.  Ordu'nun en popüler turizm olanaklarına sahip bu köy birinci sırada yer almaktadır.

Ordu'nun en güzel köyleri arasında şunlar yer almaktadır:

Ordu Orhaniye Köyü

Ordu'nun Altınordu ilçesinde bulunan Orhaniye Köyü, Boztepe'nin eteklerinde yer almaktadır. Köy, Ordu şehir merkezine panoramik bir bakış imkanı sunmaktadır.

 Ordu Medreseönü Köyü

Ordu'nun Perşembe ilçesinde bulunan Medreseönü Köyü, masmavi sulara sahip plajları ile ünlüdür. Köy, Ordu'nun en popüler tatil beldelerinden biridir.

 Ordu Çaytepe Köyü

Ordu'nun Perşembe ilçesine bağlı Çaytepe köyü, Karadeniz Bölgesi'nin eşsiz doğal güzelliklerine sahip bir köydür. Köy, denize kıyısı olan bir konumdadır. Uzun ve kumlu sahilleri, turkuaz renkli denizi ve yemyeşil ormanları ile ziyaretçilerine eşsiz bir tatil imkanı sunmaktadır.

 Ordu Kabakdağı Köyü

 Ordu'nun Fatsa ilçesinde bulunan Kabakdağı Köyü, gür ormanları ve yaylaları ile ünlüdür. Köy, Ordu'nun en popüler doğa yürüyüşü rotalarından biridir.

Bu köyler, Ordu'yu ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin mutlaka görmesi gereken yerlerdir.

HABER:Zeynep TELCİ

Türkiye'nin en güzel ilçeleri belli oldu! Listede bakın Ordu'nun hangi ilçesi var Türkiye'nin en güzel ilçeleri belli oldu! Listede bakın Ordu'nun hangi ilçesi var