Torun, Altınordu’da düzenlenen kahvaltı programında gençlerle bir araya geldi. Torun, burada yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“14 Mayıs’ta çok önemli bir sürece tanıklık edeceğiz. Tarih bize çok önemli bir görev yükledi. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Cumhuriyeti kurdular. O Cumhuriyet ki, kimsesizlerin kimsesi oldu ve bir yüzyılı onların ışığında, onların bize bıraktığı mirasla getirdik. O saraydan aldığı yetkiyi halka verdi. Bir yüzyılı devirdik. Şimdi Cumhuriyetin ikinci yüzyılındayız. Hepimize tarihi bir görev düşüyor. Onlar nasıl Cumhuriyeti kurmuşlarsa, biz de aynı ruhla kurtarıcı olmak zorundayız.
 

14 Mayıs’ta tarihi değiştireceğiz

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında kurtarmak siz gençlere kısmet olacak. ‘Onlar kurdular, biz kurtardık’ diyeceksiniz. ‘Biz bu ülkeyi kuranlara karşı sorumluluğumuzu yerine getirdik’ diyeceksiniz. Bu gençlerin seçimi olacak. Tarihi değiştireceğimiz gün 14 Mayıs. Haftaya pazartesi sabahı uyandığımızda ‘bu ülkeye demokrasiyi, adaleti ve özgürlüğü getirdik’ diyeceğiz. İnanıyorum ki pazartesi sabahı hepimizin üzerinden bir yük kalkmış olacak. ‘Benim geleceğim artık Türkiye’de. Türkiye için üreteceğim, Türkiye için kazanacağım ve hiç kimse benim hakkımı elimden alamayacak’ diyeceğiz.”