2023-2024 sezonunda TFF Kadın Futbol 3.Lig'de mücadele eden Ordu Pars Spor Kulübü, lig sürecinde 12 karşılaşmada 11 galibiyet alarak grubu lider tamamlamıştı. 3.Grup'ta mücadele eden ve grubunu lider bitirerek Play-Off oynama başarısı gösteren Ordu Pars Spor Kulübü, Başkent Ankara'da Play-Off oynamıştı. Ordu Pars Spor Kulübü, Play-Off ilk maçında Şanlıurfa temsilcisi Şanlıurfa Gençlikspor'u 3-1 yenerken, son 16 maçında ise Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor karşısında 2-0 kaybederek sezonu noktaladı.

Pars-Spor-Kulübü-1


Ordu Pars Spor Kulübü'nde kurucusu ve teknik sorumlusu Murat Konanç birçok topun direkten döndüğü maçın ardından sezon değerlendirmesini sosyal medya hesabından yaparken ''Bu sezonki son pozumuz olduğunu bilmeden çekilmişiz. Maç öncesi şampiyonluk yemini ettik ,söz verdik ama olmadı. Futbol şubemizin kuruluşunun ikinci yılında ilk defa katıldığı 3. Ligde grubunu 1. Bitirip son 32 takım arasına katılan Ankara'da yaptığımız ilk maçta kazanıp son 16 takım arasına giren ancak çok iyi oynayıp çok kaçırıp 5 topun direkten döndüğü, herkesin bu takım nasıl elendi diye şaşırıp kaldığı bir maç oldu. Maalesef son 8 e kalamadık rakibimiz mi şanslıydı biz mi şansızdık bilmiyorum ancak her zaman derim vardır yaradanın bir bildiği. Nasipte olmayınca olmuyor'' dedi.

Ordu Pars Spor Kulübü

Murat Konanç yaptığı açıklamada ''Bu bizim için büyük bir tecrübe oldu ilk kez katılıp son 16 takım arasına girmek bir başarıdır asıl önemli başarı ise yaptığı işlerle herkesin takdirini toplamak oyunumuzla mücadelemizle rakiplerin saygısını kazanmak Ordu ilini her zaman olduğu gibi onurlu bir şekilde temsil etmek bu herşeyden daha önemliydi bizim için artık herkes Ordu Pars Spor Kulübü'nün adını şanını duydu duymaya da devam edecek. Bu süreçte maddi ve manevi anlamda yanımızda olan herkese özveriyle mücadele eden çalışan oyuncularıma onları yetiştiren ailelerimize çok teşekkür ederiz. Bu seneki hikayemizi noktaladık. Seneye 3.Lig'de görüşmek üzere'' dedi.

Editör: Samet Karadağ