Ordu Futbolu'nda Akyazı Gençlikspor ismiyle var olan ve bu sezon bir yapılanma içerisine girerek Ordu'da tribünlerde yer alan Bozukkale Taraftar Grubu'nun planlaması ile 2023-2024 sezonuna katılım sağlayan Ordu 2.Amatör Lig ekibi, A Grubu'nda ilk yarıyı lider bitirdi. Sezonun ilk yarısının son haftasını BAY geçecek olan ancak lider olmayı matematiksel olarak garantileyen Akyazı Gençlikspor'da ikinci yarı hazırlıkları sürerken teknik sorumlu Onur Bağanoğlu'dan açıklamalar geldi.

Sezonun ilk yarısında namağlup olan Akyazı Gençlikspor'da 6 maçta 4 galibiyet ve 2 beraberlik alınırken, teknik sorumlu Onu Bağanoğlu ''İlk yarıyı iyisiyle kötüsüyle geride bıraktık. Güzel bir ilk yarı bizim için oldu, iki beraberlik oldu. İki beraberlik aldık. Skorlar beni mutlu etti, oyunla alakalı eksiklerimiz var onları gidermek için ara vermeden çalışıyoruz. Sakat oyuncularımız var, aramıza en kısa sürede dönecekler. Bu takımı bir üst lige taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Arkadaşlar özverili bir şekilde idman aksatmadan bizle beraber oluyorlar. Önümüzde ikinci yarı kaldı. Kısa zamanda kurduğumuz bir takım ve bu takımdan güzel cevaplar aldık. İkinci yarıyı da lider bitirip bu takımı üst lige taşıyacağız.'' dedi.

Takımın sadece A takım bünyesinde bir kulüp olmayacağını ve alt yapı konusunda da hamleler yapacaklarını belirten Onur Bağanoğlu ''Biz bu kulübü sadece üst lige taşımak amacında değiliz. Futbol Kulübü’nün akademi ligini de altyaş gruplarını da devreye sokacağız. Sadece A takımı olan bir takım değil altyapısı olan bir takım olacak bir kulüp olmak için göreve soyunduk. 6 ve 14 yaş oyuncu seçmelerini 17 Mayıs’ta yapacağız ve oradan A takıma çıkacak oyuncuları yetiştireceğiz.'' ifadelerini kullandı.